صفحه اصلی / روستا / پروژه روستا(روستای کندوان)
تبلیغات شما
روستای کندوان
روستای کندوان

پروژه روستا(روستای کندوان)

روستا

موضوع: روستای کندوان

تاریخچه:

در اثر فعل و انفعالات آتشفشانی کوه سهند، توده ها و گدازه های مذاب بوسیله باد، برف و باران در طی هزاران سال شکل گرفته و به فرم کران درآمده است. 

   نخستین ساکنان روستا، ساکنان روستایی بنام حیله ورکه در ۲ کیلومتری غرب کندوان قرار داشته بوده اند، که برای در امان ماندن از یورش مغولها (قرن ۷ هجری) به دشتی در مقابل کندوان فعلی مهاجرت کردند و در طول تاریخ کرانها را با تیشه های دستی حفاری کردند و ساکن شده اند.

موقعیت جغرافیایی

روستای کندوان در شمال شرق ایران، در استان آذربایجان شرقی، در ۶۲ کیلومتری جنوب غربی تبریز و ۲۲ کیلومتری جنوب اسکو واقع شده است.

ملاحضات اقلیمی

دلیل نامگذاری کندوان خانه های کندویی شکل هستند که در دل صخره های کله قندی قرار گرفته اند که محلی ها آنرا کندجان می نامند.

در روستای کندوان بیش از ۲۹۲ خانوار ساکن هستند.

اهالی کندوان اکثرا دارای موهای خرمایی، چشمهای زاغ و یا میشی و چهره ای گندمگون دارند و زبان غالبشان ترکی است.

روستای کندوان سومین روستای صخره ای جهان است ۲ روستای دیگر که یکی در کاپادوکیای ترکیه و دیگری در داکوتای امریکا قرار دارند. اما کندوان تنها روستای صخره ایست که هنوز مردم در آن زندگی می کنند.

معاش مردم کندوان عموماً از راه دامداری، کشاورزی و تا حدودی صنایع دستی است.

نکاتی برای مقابله با سرما درطراحی ساختمان:

۱- ساختمان ها در دل خاک فرو می رود

   خاک نقش مهمی به عنوان عایق حرارتی و برودتی ایفا می کند. شهر کندوان نیز از این نکته به خوبی استفاده نمود و با قرار دادن ساختمان ها در درون کرانها و دل کوه از خاک به عنوان عایق حرارتی استفاده نموده اند. لذا درون خانه ها در زمستان گرم و در تابستان خنک می باشد.

۲- نورگیری ساختمان ها

    بهترین نوع نور چه از نظر شفافیت و چه از نظر حرارت نور جنوب میباشد طراحی شهر کندوان نیز به صورتی می باشد که کشیدگی ساختمان رو به جنوب بوده تا بتوانند ازاین نعمت طبیعت استفاده مناسبی برای بحث گرمایش خود داشته باشند

 

برای دانلود فایل روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود فایل
  • درس
  • موضوع
  • قیمت
  • توضیحات فایل
روستا
روستای کندوان
18000تومان
فایل تکمیل وآماده تحویل می باشد

روستای کندوان (روستا)

روستای کندوان (روستا)

معماری

شهرسازی

عمران

معماری کارشناسی
شهرسازی کارشناسی
عمران کارشناسی

روستای کندوان (روستا)>br>

خدمات مهندسی و پروژهای دانشجویی کارشناسی معماری بابکان

درباره admin

درود،محمد پیوند هستم دارای کارشناس رشته معماری و کارشناسی ارشد سازه عمران علاقه مند به کارهای معماری و عمران در حد توان تجربیات خود را به همراه تیم پارک دی تی در اختیار دوستان قرار خواهم داد امیدوارم توانسته باشم کمک کوچکی به عزیزان کرده باشم .با تشکر محمد پیوند

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*