تبلیغات شما
پروژهای زاها حدید
پروژهای زاها حدید

زاها حدید

معماران معاصر

موضوع: زاها حدید

زاها حدید (Zaha Hadid) که در حال حاضر شهروند انگلستان می­باشد، در سال ۱۹۵۰ در بغداد، عراق، به دنیا آمد. او از سال ۱۹۷۲ در انجمن معماری لندن (Architectural Association in London) به تحصیل در رشته معماری پرداخت و در سال ۱۹۷۷ موفق به دریافت مدرک خود گردید. او پس از اتمام تحصیلات، به دفتر معماری متروپولیتن (Office for Metropolitan Architecture) پیوست و به همراه همکاران خود در OMA، رم کولهاس (Rem Koolhaas) و الیا زنگلیس (Elia Zenghelis)، به تدریس در مدرسه معماری AA پرداخت و بعدها تا سال ۱۹۸۷، آتلیه شخصی­اش را در مدرسه AA سرپرستی نمود.
زاها حدید اخیراً عهده­دار کرسی استادی کنزو تانگه (Kenzo Tange) در مدرسه طراحی دانشگاه هاروارد، و کرسی استادی سالیوان در دانشگاه ایلی­نویز (Illinois)، مدرسه معماری شیکاگو، گردید و قبلاً نیز به عنوان استاد میهمان در دانشگاه هنر هامبورگ (Hochschule für Bildende Künste)، مدرسه معماری نولتن (Knolton)، استودیوی اوهایو و کارشناسان ارشد (Ohio and the Masters) در دانشگاه کلمبیا، نیویورک، تدریس نموده است. علاوه بر این، او عضو افتخاری آکادمی هنر و ادبیات آمریکا و همکار انستیتوی معماری آمریکا می­باشد. وی در حال حاضر استاد دانشگاه هنرهای کاربردی وین در اتریش و دستیار درس طراحی معماری ائرو ساآرینن (Eero Saarinen) در ترم بهار ۲۰۰۴ دانشگاه ییل (Yale)، نیوهون (New Haven)، است.
زاها حدید متولد بغداد در     (۱۹۵۰)
ورود به مدرسه معماری لندن   (۱۹۷۲)
فارغ التحصیل  سال (۱۹۷۷)
همکاری با رم کولهاس
استاد  طراحی معماری در             
                       دانشگاه ییل – مدرسه هنر هامبورگ–
                       مدرسه  معماری نولتون – دانشگاه کلمبیا
عضویت در موسسه معماری AIA
مسابقات :
اپراخانه خلیج کاریدف ویلز                       ۱۹۹۴
مرکز هنرهای معاصر .سین سیناتی        ۱۹۹۸
مرکز هنرهای معاصر رم                          ۱۹۹۹
غرفه ال اف وان.راین آلمان                      ۱۹۹۹
مرکز علوم ولسبورگ. آلمان                     ۲۰۰۰
زاها حدید، برنده جایزه پریتزکر معماری در سال ۲۰۰۴، مقام نخست مسابقه طراحی ساختمان بنیاد معماری لندن را به خود اختصاص داد. در این مسابقه که اکتبر سال پیش (۲۰۰۴) از سوی بنیاد معماری در لندن برگزار شده بود، ۲۰۰ طرح از معماران سراسر دنیا (بیش از ۲۰ کشور جهان) شرکت کرده بودند. Caruso St. 
طرح زاها حدید، از بین ۸ طرح راه یافته به مرحله نهایی این مسابقه از سوی داوران برگزیده شده است. Tate، طرح خانم حدید را پاسخی ماهرانه به سایتی دشوار (زمینی مثلثی شکل در جنوب شهر لندن) که با ساختمانهای بزرگ احاطه شده است، توصیف نمودند.
ساختمان طراحی شده توسط زاها حدید، یک حجم بتنی است که فضایی شیشه ای را در میان خود گرفته است. (فضایی شیشه ای که نواری بتنی به دور آن پیچیده است.) Rowan Moore، ساختمان طراحی شده فضاهای بسیار صمیمی و آرام با قابلیت دسترسی همگانی را همراه با امتداد بصری (از درون به بیرون و برعکس) فراهم می کند.
این ساختمان که اولین پروژه زاها حدید در لندن محسوب می شود، قرار است تا سال ۲۰۰۶ به بهره برداری برسد.
 
برای دانلود فایل روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود فایل
  • درس
  • موضوع
  • قیمت
  • توضیحات فایل
معماران معاصر
زاها حدید 
14900تومان
فایل به صورت ppt. می باشد

زاها حدید (معمار معاصر)

زاها حدید (معمار معاصر)

معماری

شهرسازی

عمران

معماری کارشناسی
شهرسازی کارشناسی
عمران کارشناسی

زاها حدید (معمار معاصر)

درباره admin

درود،محمد پیوند هستم دارای کارشناس رشته معماری و کارشناسی ارشد سازه عمران علاقه مند به کارهای معماری و عمران در حد توان تجربیات خود را به همراه تیم پارک دی تی در اختیار دوستان قرار خواهم داد امیدوارم توانسته باشم کمک کوچکی به عزیزان کرده باشم .با تشکر محمد پیوند

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*