صفحه اصلی / سبک / سبک معماری فنگ شویی
تبلیغات شما
فنگ شوی
فنگ شوی

سبک معماری فنگ شویی

سبک معماری

موضوع : فنگ شویی

       نمی دانم تا حالا این کلمه را شنیدید یا نه ! اما من وقتی اولین بار این کلمه را دیدم به یاد لباس شوئی و ظرف شوئی افتادم! ولی در واقع معنی آن کاملا متفاوت است . در اصل این کلمه یک سبک معماری در چین باستان بوده که در این سبک از عناصر و موادی در ساختن بناها و ساختمان‌ها استفاده ‌شده که انرژی مثبت را به ساکنین آن منطقه منتقل کنند و آنها از آرامش بهره‌مند شوند.

فنگ شویی دانشی کهن است و ریشه در نگرش چینی ها به جهان هستی دارد.
فنگ شویی از دو کلمه “فنگ” به معنی باد و “شویی” به معنی آب تشکیل شده است.

فنگ شویی

فنگ شویی یک فلسفه و فن باستانی در چین است و برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمانهای مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به طور کلی انرژی مثبت چی داشته باشد. مهم‌ترین چیزهایی که باید رعایت کرد، پرهیز از بی نظمی و هرگونه انباشتگی، استفاده از رنگهای مناسب، خطوط منحنی، در نظر گرفتن جهت‌های مناسب است. البته امروزه به طور رسمی در چین آن را خرافات می‌دانند.

انرژی ”چی“

در فلسفه فنگ شویی، چی (Qi یا chi) نوعی انرژی است که اگر در حالت مثبت باشد شنگ چی (Sheng chi) یا (دَم کیهانی) یا (انرژی حیاتی) نامیده می‌شود و شانس خوب را به انرژی فیزیکی، روابط عاطفی و رفاه مادی تبدیل می‌کند ، اما اگر چی راکد بماند و نتواند جریان آزادانه‌ای داشته باشد به انرژی مخربی تبدیل می‌شود که شاچی (Sha Chi) نامیده می‌شود.

برای دانلود فایل روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود فایل
  • درس
  • موضوع
  • قیمت
  • توضیحات فایل
سبک معماری
سبک فنگ شویی 
18000تومان
فایل تکمیل وآماده تحویل می باشد

فنگ شویی (سبک معماری)

فنگ شویی (سبک معماری)

معماری

شهرسازی

عمران

معماری کارشناسی
شهرسازی کارشناسی
عمران کارشناسی

فنگ شویی (سبک معماری)>br>

خدمات مهندسی و پروژهای دانشجویی کارشناسی معماری بابکان

درباره admin

درود،محمد پیوند هستم دارای کارشناس رشته معماری و کارشناسی ارشد سازه عمران علاقه مند به کارهای معماری و عمران در حد توان تجربیات خود را به همراه تیم پارک دی تی در اختیار دوستان قرار خواهم داد امیدوارم توانسته باشم کمک کوچکی به عزیزان کرده باشم .با تشکر محمد پیوند

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*