صفحه اصلی / آشنایی با بناهای تاریخی / دانلود پاورپوینت خانه محسنی ( بهبهان )
تبلیغات شما
مرمت خانه محسنی
مرمت خانه محسنی

دانلود پاورپوینت خانه محسنی ( بهبهان )

آشنایی با مرمت ابنیه ( مرمت ابنیه )

موضوع : مرمت خانه محسنی

مختصری در مورد بهبهان

موقعیت، وسعت و حدود :
شهرستان بهبهان با وسعتی معادل ۳۱۹۵ کیلومتر مربع، در جنوب شرقی استان خوزستان قرار دارد.
همچنین هانس گاوبه، در کتاب ارجان و کهگیلویه می نویسد: اولین باری که نام بهبهان در متون تاریخی به طور مستقل آمده است سال ۷۵۰ (ه ق) می باشد.
بطور کلی، پس از خرابی ارجان، افشارها و الوار و کهگیلویه، بر سراسر منطقه مسلط شده و بخش کوهستانی آن را که زمینگان نام داشت، پشتکوه و قسمت دشت و هموار آن را زیر کوه نامیدند. پشت کوه به مرکزیت تل خسرو و زیر کوه به مرکزیت بهبهان، از هم جدا شدند. از آن زمان تا دوره صفویه، حکومت بهبهان گاهی مستقل و زمانی، از طرف فارس حاکم نشین بوده است.

برخی از اندامهای خانه های سنتی

سردر : اغلب خانه های به خصوص ومجلل دارای سر در یا درگاه بوده اند معمولا دیوارهای بیرونی کاهگلی وتنها سردر مجلل ساخته می شده . نسبت عرض به تورفتگی سردر معمولا یک به دو بوده است. سکوهای کناری پاخوره نام داشتند وبرای کسانی بود که با صاحبخانه کار داشتند ولی لازم نبود وارد خانه شوند ساخته می شد
هشتی : بعد از سردر وارد هشتی یا کریاس می شدند هر چند که بیشتر مواقع شکل آن هشت ضلعی است اما این به مفهوم عدد ۸ نیست وهشتی هایی به شکل مربع و مستطیل و دیگر شکلها داریم .
در داخل هشتی ها عناصر مختلفی مثل سکو، چراغداران وراهی به اتاق بالای هشتی در نظر گرفته می شد. پوششهای هشتی بسیار متنوع ومعمولا با کاربندی های بسیار زیبایی پوشیده شده است .
راهرو : برای واردشدن به فضاهای مختلف از جمله فضای مهمانی واندرونی می بایست از راهروهای پر پیچ وخم استفاده کرد .
برای دانلود فایل روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود پاورپوینت
  • درس
  • موضوع
  • قیمت
آشنایی با مرمت ابنیه
مرمت خانه محسنی
8000 تومان

مرمت خانه محسنی (آشنایی با مرمت ابنیه)

مرمت خانه محسنی (آشنایی با مرمت ابنیه)

معماری

شهرسازی

لیست یک
لیست دو
لیست سه

مرمت خانه محسنی (آشنایی با مرمت ابنیه)

درباره admin

درود،محمد پیوند هستم دارای کارشناس رشته معماری و کارشناسی ارشد سازه عمران علاقه مند به کارهای معماری و عمران در حد توان تجربیات خود را به همراه تیم پارک دی تی در اختیار دوستان قرار خواهم داد امیدوارم توانسته باشم کمک کوچکی به عزیزان کرده باشم .با تشکر محمد پیوند

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*