تبلیغات شما
موشه-سفدی
موشه-سفدی

موشه سفدی

معماری معاصر

موضوع : موشه سفدی

این معمار در سال ۱۹۳۸ در شهر حیفای اسراییل متولد شد . او پس از مدتی به اتفاق خانواده به کانادا نقل مکان کرد .

وی در سال ۱۹۶۱ توانست با مدرک دیپلم معماری از دانشگاه Mc Gill   فارغ التحصیل شود . معماری را نزد استادانی چون ،لویی کان در فیلادلفیا آموخت و پس از گذراندن دوره کارآموزی درکنار لویی کان در شهر فیلادلفیا به مونترال برگشت.

lوی مدال معماری ماسی کانادا را در سال ۱۹۶۸ کسب کرد و در سال ۱۹۸۶ جایزه معماری اوردر کانادا را کسب کرد همچنین سفدی در سال ۱۹۸۸ جایزه معماری کوبی اوردر را نیز کسب کرد.

موشه سفدی معمار صاحب سبکی نو نیست وبه تناسب تبعیت وی از لویی کان در کارهایش می توان به وی سبکی تابع سبک لویی کان نسبت داد که سبکی بین مدرن و پست مدرن است که به ان پست مدرن تاریخگرا نیز می گویند. 

شهرت وی بیش از هر چیز به سبب ساختمانهای مسکونی پیش ساخته است که habitat 67  از برجسته ترین این آثار می باشد.

حفظ حریم خصوصی هر واحد مسکونی ،استفاده مناسب  از دید و منظر رودخانه لارنس ،توجه به جهت تابش نور خورشید ، اختصاص باغچه و تراس مجزا به هر واحد مسکونی …

 مجموعه تفریحی شنهای خلیج مارینا

این مجموعه مشتمل بر ۳ هتل ۵۰ طبقه، دو تئاتر با گنجایش ۲۰۰۰ نفر، ساختمانی ۵ طبقه جهت برگزاری جلسات و همایشها، موزه علم و هنر با فرمی تندیس گونه(به شکل گل نیلوفر آبی)،میدانی وسیع با گنجایش ۱۰۰۰۰ نفردر ساحل خلیج مجهز به سطوح هیدرولیک و قابل تغییر و باغی عمودی به طول۱۰۰۰ فوت بر فراز ۳ برج مذکورمی باشد. پارک هوایی یکی از شاخص ترین عناصر سایت است که با ایجاد دیدی پانورامیک تجربه ای بیادماندنی برای بازدیدکنندگان فراهم می آورد. 

محصوریت سایت مجموعه میان نوار ساحلی خلیج و باغی به مساحت ۱ هکتاربهره گیری از چشم اندازهای متنوع را امکانپذیر میسازد. تمرکز فعالیتهای متنوع در فضاهای باز نیز نشانی بروجود حرکت و پویایی درمجموعه می باشد. به عنوان مثال میتوان سقف ساختمان موزه را نام برد که شبها به آمفی تئاتری با گنجایش ۳۰۰۰ نفر مبدل میگردد و نمایشی ازبازی آب و نور در معرض دید عموم قرار میگیرد. تاکید بر ایجاد پیوندی قوی میان اجزای مجموعه و برقراری ارتباطی موثر با عناصر پیرامون سایت، پروژه را در نوع خود در سنگاپور کم نظیر میسازد. ساخت این پروژه در سال ۲۰۰۹ به مرحله پایانی خواهد رسید.

برای مطالعه ادامه مطلب بر لینک دانلود کلیک کنید.

برای دانلود فایل روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود فایل
  • درس
  • موضوع
  • قیمت
  • توضیحات فایل
معماری معاصر
موشه سفدی 
14900تومان
فایل در قالب پاورپوینت تکمیل وآماده تحویل می باشد

موشه سفدی (معماری معاصر)

موشه سفدی (معماری معاصر)

معماری

شهرسازی

عمران

معماری کارشناسی
شهرسازی کارشناسی
عمران کارشناسی

موشه سفدی (معماری معاصر)<br>

پایان نامه و طرح های دانشجویی

درباره admin

درود،محمد پیوند هستم دارای کارشناس رشته معماری و کارشناسی ارشد سازه عمران علاقه مند به کارهای معماری و عمران در حد توان تجربیات خود را به همراه تیم پارک دی تی در اختیار دوستان قرار خواهم داد امیدوارم توانسته باشم کمک کوچکی به عزیزان کرده باشم .با تشکر محمد پیوند

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*